Laukų tipai

Tikriausiai paskaitę praktinius pavyzdžius jau pradedate įsivaizduoti, kokius papildomus laukus norite susikurti. Kad dar geriau suprastumėte savo ir sistemos galimybes, norime supažindinti jus su laukų tipais, t. y., kokio pobūdžio duomenis galite saugoti sistemoje. Faktas, kad TopBroker sistemoje galite saugoti bet kokią informaciją – šis skyrius leis jums išsirinkti geriausią duomenų saugojimo formą.

Vienos eilutės tekstinis laukelis

Pats paprasčiausias laukas saugoti glaustai informacijai.

Pavyzdžiai:

- registro numeris,

- antras telefonas,

- registracijos adresas,

- sutuoktinio ar vaikų vardai,

- banko sąskaitos numeris.

Kelių eilučių tekstinis laukelis

Šis variantas tinkamas fiksuoti informacijai, kuriai reikia daugiau nei kelių žodžių, t. y., įvairiems komentarams.

Pavyzdžiai:

- susitarimai, bendradarbiavimo sąlygos, įsipareigojimai;

- pastebėjimai apie kontakto bendravimo stilių, charakterį ir pan.;

- pirmasis įspūdis, apžiūrėjus NT objektą, kurį turėsite parduoti.

Pasirinkimas iš variantų

Šis laukas yra skirtas informacijai grupuoti, tad yra tinkamas daugeliu atvejų ir labai rekomenduojame jį naudoti. Galite sukurti neribotą pasirinkimų skaičių bei nustatyti, ar galimas vienas atsakymas, ar keli.

Pavyzdžiai:

- NT objekto statusas: Laisvas, Rezervuotas, Parduotas;

- Įmonės dydis: iki 5 darbuotojų, 5-10 darbuotojų, 10-20 darbuotojų ir t. t.;

- Kontakto statusas: VIP, A lygio, Rekomendacija;

- Vyraujančios spalvos interjere: balta, pilka, medis, žalia, mėlyna ir t. t.

Rekomenduojame šį lauką. Tinkamas daugeliui atveju. Galite susikurti neribota kiekį pasirinkimo variantų. Kitaip sakant čia pagrindinis įrankis grupuojant informacija. Jei pasirinksite, kad tai tik galimas pasirinkimas, tai ir galėsite priskirti tik vieną variantą. Tai labai naudinga pvz. Grupuojant informacija pagal jo būklė pvz. Laisvas, Rezervuotas, Parduotas.

Jei pasirinksite kelis pasirinkimus, tai prie įrašo galėsite pasirinkti kelis variantus iš jau nustatytų pasirinkimų. Pvz. prie įrašo galėsite nustatyti: VIP, A lygio, Rekomendacija.

Varnelė

Šis lauko tipas tinka tuomet, kai norite ypač greito ir paprasto „Taip/Ne“ atsakymo į vieną klausimą. Lauko pavadinime įrašote klausimą ar sąlygą. Sistemoje atsiras šis laukelis, o šalia jo – varnelės langelis, kurį galima pažymėti („Taip“) arba palikti tuščią („Ne“).

Pavyzdžiai:

- Varnelė prie kontakto „Pageidauja gauti naujienlaiškius“

- Varnelė prie NT objekto „Nereklamuojamas objektas“

- Varnelė prie pirkėjo užklausos „Skubu“

Nuoroda

Tai yra tekstinis laukelis, skirtas internetinėms nuorodoms saugoti. Skirtingai nuo kitų tekstinių laukų, į šį laukelį įvedus internetinio puslapio adresą, bus sukurta aktyvi nuoroda į svetainę ir ją atsidarysite vienu paspaudimu.

Pavyzdžiai:

- klientų internetinės svetainės;

- NT objektų aprašymai portaluose.

Vietovė

Tai papildomas laukas, kuris leis jums įvairiai skirstyti sistemos įrašus pagal geografiją. Čia galite nurodyti valstybės rajoną, miestą, miesto mikrorajoną, miestelį, kaimą, valsčių, gatvę. Kuo išsamiau pasirinksite lokacijas, tuo daugiau galimybių turėsite filtruodami įrašus paieškoje.

Pavyzdys:

- Tarkime, kad įmonė įsikūrusi Vilniaus senamiestyje. Prie vietovės nurodykite: Vilniaus m. sav., Vilniaus m., Senamiestis, Odminių g. Pritaikymas praktikoje:

- Priskirkite vietoves savo kontaktams, tuomet galėsite atsirinkti, pavyzdžiui, tik senamiestyje įsikūrusias įmones (kurios greičiausiai turės bėdų su parkingu ir susisiekimu) ir tik joms išsiųsti pasiūlymą apie naujai pastatytą verslo centrą patogesnėje vietoje.

- Kurdami NT objektą bet kokiu atveju nurodysite tikslų jo adresą, tačiau įvedę aplinkinių mikrorajonų pavadinimus, galėsite objektą pasiūlyti ir tiems, kontaktams, kurie ieško NT objektų aplinkiniuose rajonuose.

El. paštas

Tekstinis laukelis, į kurį įvedus el. pašto adresą, automatiškai bus galima siųsti el. laišką tiesiai iš TopBroker sistemos. Pirminis kontakto el. pašto adresas įvedamas kartu su bazine kontakto informacija, tačiau jei reikia įvesti papildomus el. pašto adresus, rinkitės būtent šį papildomų laukų tipą.

Pavyzdžiai:

- asmeninis įmonės atstovo el. pašto adresas;

- darbinis privataus kliento el. pašto adresas.

Data

Pasirinkę šį lauką, galite fiksuoti įvairias datas. Vėliau galėsite įrašus filtruoti įvairiais būdais: pagal tikslią datą, pagal tam tikrą laikotarpį, pagal tai, kiek praėjo arba kiek liko iki tam tikros datos.

Pavyzdžiai:

- kontaktų ar jų šeimos narių gimtadieniai;

- įmonių „gimtadieniai“ (jų įsteigimo datos);

- darbo pradžios laikas arba užduoties atlikimo terminas.

Skaičius

Šis laukelis skirtas viskam, kas susiję su konkrečiais skaičiais. Čia galėsite nurodyti konkretų skaičių arba intervalą nuo–iki. Tai leis paieškoje filtruoti objektus, kurie atitinka konkretų dydį, yra mažesni ar didesni nei pasirinktas dydis arba yra diapazone tarp dviejų dydžių.

Pavyzdžiai:

- Plotas: naudingas plotas, garažo plotas, kiemo plotas ir pan.;

- Komercinių patalpų pelningumas procentais;

- Papildomi mokesčiai;

- Kontakto vaikų skaičius;

- Įmonės darbuotojų skaičius.

Last updated